آموزش بار قهوه
19
آذر

قهوه دمی یکی از آموزش های بار قهوه و نکات کلیدی در تهیه یک قهوه مناسب

یکی از آیتم های بار قهوه قهوه دمی فیلتری هست که هدف از آموزش بار قهوه، فعال کردن و ارتقاء چنین خدماتی و حفظ دسترسی قهوه دمی با کیفیت بالا است. برای اطمینان از یک سرو قهوه با بالاترین استاندارد، لازم است که در خرید، ذخیره­ سازی، تهیه و سرو قهوه دقت کافی داشته باشید.

هنگامی که تصمیم می­گیرید، بار قهوه داشته باشید. لازم است که مشخصات و دستورالعمل ­های مشخصی را رعایت کرده تا بتوانید قهوه­ای مناسب را در دسترس همه قرار دهید.

قهوه های دمی

طرز تهیه این قهوه ها به این صورت است که آب جوش را درون دستگاه میریزید و می توانید آن را چند ساعت گرم نگه دارید. این قهوه ها را می توانید با تعداد بالا سرو کنید. روش های تهیه بدون دستگاه و یا دستی با فیلتر کاغذی نیز وجود دارد. این نوع قهوه طرفداران خاص خودش را دارد. در قهوه های دمی به دلیل وجود فیلتر املاح و چربی قهوه گرفته می شود.

قهوه دمی ساده  تر از غیر دمی آماده می شوند

قهوه های دمی همانطور که از نامشان پیداست دم کردنی هستند و بسیار ساده تر از قهوه های غیر دمی آماده می شوند. فقط کافیست نکات ساده آن را بدانید. در این مقاله شما را به انواع قهوه دمی و نکات مربوط به آن آشنا خواهیم کرد.

دوره بروئینگ بار یا قهوه های دمی

انواع قهوه ساز های دمی

ایروپرس

این قهوه ساز مشابه فرنچ پرس است . قابل حمل است. و تفاوتی که دارد در اهرم است که به جای اهرم دو سیلندر دارد که به داخل هم می روند. و در هنگام سرو سیلندر کوچکتر به سمت بالا کشیده می شود.

کمکس

جنس این قهوه ساز از شیشه است. دارای ۲ مخزن است که مخزن بالا جای قهوه آسیاب شده و آب جوش است.فیلتر کاغذی هم در وسط ۲ مخزن قرار می گیرد.

فرنچ پرس

فرنچ پرس به دلیل کارایی راحتی که دارد بسیار محبوب است. این قهوه ساز قابل حمل است. و برای تهیه قهوه فرانسه مناسب است.

تفاوت قهوه عربیکا و ترک

قهوه عربیکا و ترک شباهت زیادی به هم دارند. هر دو به رنگ سیاه سرو می شوند که با قهوه ریز آسیاب شده و تفاله های آن با قهوه سرو می شود. تفاوت اصلی این است که قهوه ترک معمولاً حاوی هل نیست. قهوه عربی معمولا حاوی هل و/یا ادویه جات دیگر است. هم قهوه عربی و هم قهوه ترک را می توان شیرین کرد، از دانه هایی با منشاء مختلف تهیه کرد و به درجات مختلف روست کرد.

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

تفاوت قهوه دمی و اسپرسو

این دوه از لحاظ شیوه تهیه باهم تفاوت دارند و در دو نوع قهوه از یک نوع دانه قهوه با نام های روبوستا و عربیکا استفاده می شود.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

فرق قهوه ترک و اسپرسو

تفاوت اصلی قهوه ترک و اسپرسو، از لحاظ آماده سازی، فشار حین استخراج است. تفاوت دیگر اندازه آسیاب ریز مورد نیاز برای قهوه ترک در مقایسه با اسپرسو است. با این حال، اندازه آسیاب به اندازه اختلاف فشار مهم نیست.

طرز تهیه قهوه ترک 

بار قهوه
بار قهوه

الزامات و لوازم مورد نیاز

اولین قدم برای قهوه دمی از آموزش بار قهوه ، شناخت تجهیزات و لوازم مورد نیاز این بخش است. به عنوان مثال به جز فنجانی که قهوه را برای نوشیدن در آن می­ریزیم. باید یک فنجان به اندازه 80 میلی لیتر آب در نظر بگیرید.

در حالی که قهوه درست می­کنید. بخشی از آب از بین می­رود. بخشی از آن تبخیر می­شود. و بخشی از آن توسط قهوه جذب می­شود.

بنابراین برای تهیه 75 میلی­لیتر قهوه به حدود 80 میلی لیتر آب نیاز دارید. اکثر دستگاه­ های قهوه­ ساز دارای اندازه­ گیری هستند که نشانگر مقدار آب در مخزن آب است.

بعضی از قهوه­ سازها دارای اندازه­ گیری با دو مقیاس برای فنجان­های بزرگ و فنجان­های کوچک هستند. در این صورت، 80 میلی­لیتر فنجان کوچک است.

اگر دستگاه قهوه ­ساز فقط یک مقیاس دارد، مطمئناً این فنجان 80 میلی­لیتری است. اکثر فنجان­ها 150-200 میلی­لیتر و لیوان­ها حتی بزرگ­تر هستند. و نباید آنها را با تعریف فنجان 75 میلی­لیتری اشتباه گرفت.

دومین قدم آن است که مصرف هفتگی و حداکثر مقدار قهوه، شکر، شیر که می­تواند در یک هفته توسط علاقه­ مندان به قهوه مصرف شود، منظور گردد.

کیفیت قهوه در لاته
کیفیت قهوه

مواد مورد نیاز برای بار قهوه

در مراحل آموزش بار قهوه، نکته ه­ای که به آن اشاره می­شود. استفاده از محصولات مناسب در این بخش است.

محصولات مورد نیاز برای تهیه و نوشیدن قهوه دمی شامل، قهوه به صورت گرانول، آب، شیر، شکر و فیلترهای کاغذ است. همچنین قهوه باید تایید شود. لیستی از مارک­های مورد تایید قهوه را می­توانید تهیه کنید.

لازم است که از شیر جوشانده شده استفاده شود. و نیازی به داشتن شیرهای تازه نیست. همچنین شکر باید به صورت دانه­ای یا مکعبی سفید باشد. از هر نوع فیلتری می­توان استفاده کرد. اما توصیه می­شود از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

خرید و ذخیره سازی

تأمین­ کننده محصولات یک بار قهوه، باید از تجربه کافی در این خصوص برخوردار بوده و یا آموزش بار قهوه را گذرانده باشد تا از مصرف هفتگی هر محصول آگاه باشد. علاوه بر این، تأمین­کننده باید آنچه را که هر هفته خریداری می­شود پیگیری کند، میزان مصرف را کنترل کرده و هر زمان که لازم باشد، آنچه را که به عنوان مصرف هفتگی در نظر گرفته می­شود، تامین کند.

از سویی دیگر ذخیره­سازی بسته­های باز نشده نیز مهم است. پس از باز شدن، قهوه باید در یک ظرف وکیوم قرار داده شده و در یخچال نگهداری شود.

سرو مناسب قهوه لاته
سرو مناسب قهوه لاته

تهیه قهوه مناسب

فقط شخصی که به طور صحیح آموزش بار قهوه را دیده باشد، مجاز به تهیه قهوه است. درست قبل از درست­ کردن قهوه ، در قهوه­ ساز باید مقدار قهوه را تخمین زد. اگر بار قهوه از روی تجربه نسبت به میزان قهوه­ای که قرار است مصرف کند کاملاً مطمئن باشد، می­تواند مطابق آن مقدار قهوه را درست کند.

در غیر این صورت، او باید با پرسیدن از افرادی که قصد نوشیدن قهوه را دارند، آن را آماده کرده و مقدار قهوه را در فنجان­های متفاوت و مطابق با نظر آن­ها بسازد. تجربه نشان داده است که نتیجه خوب است.

نکات مهم در تهیه یک قهوه دمی مناسب

نکته مهم این است که همواره قهوه­ ساز باید تمیز باشد. به طور خاص، مخزن قهوه باید با آب شسته شود و هیچ اثری از قهوه نداشته باشد، در حالی که باید یک بار در روز با مواد شوینده نیز شسته شود. مخزن آب نباید حاوی مواد جامد باشد. همچنین در نگهدارنده فیلتر نباید هیچ قهوه­ای باقی مانده باشد.

مقدار گرانول مورد استفاده، اندازه­ گیری شده در قاشق چای­خوری، برابر با 0.8 فنجان است. به عنوان مثال، برای 10 فنجان قهوه، 8 قاشق چای­خوری گرانول قهوه مورد نیاز است. تعیین این مقدار آسان نیست. همه قاشق­های چای­خوری یکسان نیستند و همچنین اصطلاح قاشق چای­خوری انباشته به وضوح مشخص نشده است. دانستن اینکه چقدر قهوه را باید روی قاشق چای­خوری قرار دهید، امری است که در آموزش بار قهوه و کسب تجربه کسب خواهید کرد.

البته دستگاه­ های اندازه­گیری ویژه ­ای را می­توان در بازار یافت که معمولاً در برخی از دستگاه­ های قهوه­ ساز نیز وجود دارد، با استفاده از آنها می­توان به راحتی و با دقت مقدار قهوه را اندازه­گیری کرد. مقدار لازم گرانول قهوه را در فیلتر قرار داده و دستگاه قهوه را روشن کنید. در دستگاه­های قهوه­ساز که قهوه توسط یک صفحه داغ یا هر منبع گرم دیگری گرم نگه­داشته می­شود، باید ظرف دو ساعت پس از تهیه مصرف شود.

آموزش بار قهوه و سرویس خدمت

برای سرو قهوه، فنجان یا لیوان باید نیمه پر شود و در صورت تمایل قند و شیر به آن اضافه می­شود. اگر مقدار زیادی شیر به آن اضافه شود، باید مقدار کمتری قهوه استفاده شود، به طوری که مقدار کل مایع در فنجان یا لیوان آن را نیمه پر کند. این نکات در زمان سرویس ­دهی مهم است که در آموزش بار قهوه به آن پرداخته می­شود.

هنگام سرو قهوه به دیگری، با دانستن مقدار دقیق شیر و شکر، باید فنجان یا لیوان را تهیه کنید و آن را سرو کنید. لیوان­ها بدون لوازم جانبی دیگر ارائه می­شوند. همچنین می توان بدون دانستن مقدار دقیق آنها، قهوه را فقط در فنجان یا لیوان ریخت و همراه با شکر، شیر، قاشق چای­خوری و یک حوله کاغذی سرو شود.

 

روش تهیه قهوه لاته
روش تهیه قهوه لاته

طرز تهیه قهوه لاته

کافه لاته نوشیدنی است که اسپرسو را با شیر بخارپز و یک لایه نازک کف ترکیب می­کند. از بین تمام گزینه­های قهوه، تهیه نوشیدنی­های خاص مانند لاته و کاپوچینو ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد، مخصوصاً اگر دستگاه لاته مخصوصی ندارید که اسپرسو را برای شما تولید کند و دارای یک دستگاه مخلوط شیر داخلی باشد.

در آموزش بار قهوه، به طرز تهیه قهوه لاته به درستی پرداخته می­شود. ابتدا اسپرسو را به یک لیوان 12 اونسی اضافه کنید و کنار بگذارید.

روش صحیح طرز تهیه قهوه لاته و نکات کلیدی آن

روش صحیح طرز تهیه قهوه لاته این است که ابتدا شیر را در پارچ کف ­کننده بریزید تا حداقل 12 اونس را در آن نگه دارد. میله بخار را به صورت مورب در سمت راست فرو برده و روشن کنید. به دلیل فشار بخار، شیر با یک حرکت دورانی شروع به حرکت می­کند.

نوک میله باید در حدود دو اینچ زیر سطح باشد و نباید به دیواره پارچ برخورد کند. تمام مدت آن را در همان وضعیت نگه دارید. اگر نوک چوب خیلی کم عمق باشد، حباب­های زیادی ایجاد می­کند که باعث سرریز شدن شیر می­شود. مایع حاصل شده باید خامه ­ای و ابریشمی به نظر برسد، بدون اینکه کف زیادی روی آن قرار داشته باشد وحباب­ ها باید ریز و یکدست باشند.

وقتی شیر به 140 درجه فارنهایت تا 150 درجه فارنهایت رسید، دستگاه را متوقف کنید. به آرامی پارچ را چرخانده تا حباب­ های بزرگ ظاهر شود و بافت شیر ​​یکدست شود. به آرامی شیر کف گرفته را روی اسپرسو با یک جریان باریک و آهسته بریزید. باید بالای اسپرسو یک لایه سه چهارم اینچی کف، در بالای لاته وجود داشته باشد. این بهترین روش طرز تهیه قهوه لاته است که در هنگام آموزش بار قهوه دریافت خواهید کرد.

دوره مرتبط:
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله