قهوه دیکف (Decaf) چیست؟

قهوه دیکف

قهوه دیکف قهوه ، مخفف قهوه بدون کافئین، نوعی قهوه است که بیشتر یا تمام کافئین آن حذف شده است. این قهوه عموماً دارای سطوح بسیار پایین‌تری کافئین نسبت به قهوه معمولی است، به طور معمول تنها حاوی 2 تا 5 میلی‌گرم در هر فنجان 8 اونس است، در مقایسه با 95 میلی‌گرم در یک فنجان قهوه معمولی. دیکف یک گزینه محبوب برای افرادی است که می خواهند از طعم قهوه بدون اثرات محرک کافئین لذت ببرند.

قهوه دیکف چیست؟

قهوه دیکف از دانه‌های قهوه معمولی تهیه می‌شود که فرآیندی را طی می‌کنند تا اکثر کافئین را از بین ببرند. با این حال، قهوه بدون کافئین کاملاً بدون کافئین نیست و مقررات اتحادیه اروپا برای قهوه بدون کافئین کمتر از 0.3٪ کافئین است.

بدون کافئین یعنی چه؟

بدون کافئین به فرآیند کافئین زدایی قهوه اشاره دارد که مقدار مشخصی کافئین را از دانه های قهوه حذف می کند. از نظر طعم و ظاهر شبیه به قهوه معمولی است، اما فقط سطح کافئین کمتری دارد.

زادگاه قهوه دیکف

قهوه دیکف برای اولین بار در سال 1906 در آلمان به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت. لودویگ روزلیوس که فکر می‌کرد پدرش بر اثر مصرف بیش از حد کافئین مرده بود، آن را خلق کرد، او خودش ر موظف دانست تا ترکیبی را خلق کند که تمام طعم و مزه‌اش را بدون آنچه که فکر می‌کرد «سم» است، بسازد. با این حال او به طور تصادفی پاسخ مشکلات خود را پیدا کرد. در طی یکی از محموله‌های دانه‌های قهوه، جعبه‌ای در آب دریا غوطه‌ور شد و پس از دم کردن، مشخص شد که آب بیشتر محتوای کافئین را از دانه‌ها حذف کرده است. این کشف منجر به رزلیوس شد که روشی برای بخارپز قهوه برای حذف کافئین ثبت کرد و هنوز هم این فرآیندی است که امروزه استفاده می شود.

قهوه چگونه بدون کافئین می شود؟

مانند قهوه معمولی، دانه‌های قهوه دیکف فرآیند کافئین‌زدایی خود را به صورت دانه‌های سبز و بو داده نشده شروع می‌کنند. سپس دانه ها گرم و خیس می شوند تا کافئینیی که در آن حل شده است را از بین ببرند.سه روش برای کافئین زدایی وجود دارد، استفاده از آب به تنهایی، استفاده از آب و دی اکسید کربن یا استفاده از مخلوط آب و حلال ها.

تفاوت قهوه بدون کافئین و قهوه کافئین دار

وقتی مردم کشف می کنند که قهوه دیکف چیست، اغلب از خود می پرسند که چه تفاوتی با قهوه کافئین دار دارد. جدا از کاهش قابل توجه محتوای کافئین، معمولاً فقط تفاوت بسیار جزئی در طعم و بوی وجود دارد. اما، به شرط خرید یک قهوه با کیفیت مانند آنچه در مجموعه فوق العاده بدون کافئین NESCAFÉ ارائه می شود، تفاوتی در طعم آن حس نمی کنید. حالا می‌دانید قهوه بدون کافئین چیست، چرا انواع قهوه‌های فراموش‌نشدنی بیشتری را کشف نکنید ؟ مثلا بدانید که فلت وایت چیست؟
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها