قهوه ماروچینو
03
آذر

قهوه ماروچینو ( Marocchino )چیست؟

گاهی اوقات وقتی نوبت به تجربه نوشیدن قهوه می‌رسد و چیزی متفاوت می‌خواهید، قهوه ماروچینو انتخاب خوبی است . به جای نوشیدنی که در آن مواد با هم مخلوط شده اند یا یک قهوه ساده، این نوشیدنی خوشمزه به شما امکان می دهد لایه های مواد به کار رفته را ببینید. بنابراین، طعم آن لذیذ است و تماشای آن نیز زیبا است، که بخشی از دلیل آن است که یک نوشیدنی محبوب با قهوه است.

چه موادی لایه های قهوه ماروچینو را تشکیل می دهد؟

این نوشیدنی با اسپرسو، پودر کاکائو و کف شیر درست می شود و سپس در لیوان سرو می شود. تا بتوانید لایه های مواد را ببینید. از نظر طعم، بسیار شبیه موکا است.

به خواندن ادامه دهید تا درباره این نوشیدنی قهوه بیشتر بدانید، از جمله اینکه چگونه درست می شود و از کجا آمده است!

قهوه ماروچینو Marocchino چگونه درست می شود؟ 

اگر این نوشیدنی را در یک کافه سفارش می دهید، باید آن را در یک لیوان کوچک (2 تا 4 اونس) میل کنید. لایه پایه این نوشیدنی یک شات اسپرسو است، پس از آن یک لایه پودر کاکائو، سپس لایه کف شیر، و در نهایت با مقداری پودر کاکائو بیشتر روی آن . اگرچه، می‌توانید پودر کاکائو را با چیز دیگری مانند خامه شکلاتی یا مقداری شکلات آب شده جایگزین کنید. اگر ترجیح می دهید این نوشیدنی را در خانه درست کنید، این یک دستور العمل عالی برای امتحان کردن است:

ماروچینو

این دستور العمل خوشمزه به راحتی در خانه درست می شود – به شرطی که یک اسپرسو ساز داشته باشید! فراموش نکنید که بعد از اینکه لایه های زیبا را تماشا کردید، باید آن را هم بزنید.

مواد لازم

دستگاه اسپرسوساز
کف کننده شیر
قاشق
شیشه
دانه های قهوه
اب
2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
شیر

طرز تهیه

یک شات اسپرسو آماده کنید و آن را در یک لیوان کوچک بریزید.
در مرحله بعد، یک لایه پودر کاکائو بریزید. میزان استفاده از پودر کاکائو بسته به ذائقه افراد متفاوت است، اما از آنجایی که لایه باید ضخیم باشد، احتمالاً به حدود 2 قاشق غذاخوری نیاز دارید.
شیر خود را بخار پز کرده و کف دار کنید ( فوم گیری شیر) تا زمانی که حالت کفی که روی کاپوچینو پیدا می کنید، شود.
پس از آماده شدن، به اندازه کافی با قاشق میل کنید تا با مقدار شات اسپرسو مطابقت داشته باشد.
سپس روی آن کمی پودر کاکائو بپاشید.
متأسفانه، شما نباید آن را همانطور که هست بنوشید. قبل از نوشیدن باید مواد را با هم مخلوط کنید، بنابراین تا می توانید آن لایه های دوست داشتنی را تماشا کنید!

مارچینو

تاریخچه قهوه ماروچینو

مانند بسیاری از نوشیدنی های قهوه، ماروچینو در ایتالیا منشا گرفته است. این یک نوشیدنی نسبتا مدرن است، اگرچه تکاملی از نوشیدنی های قهوه قدیمی است که حاوی همان مواد هستند.ابتدا باورسیا Bavareisa در قرن ۱۸ آمد که حاوی خامه شیر، شکلات و قهوه بسیار غلیظ بود. این نوشیدنی در یک لیوان بزرگ سرو می شد.سپس Bicerin در قرن ۱۹ آمد. این نوشیدنی که اهل تورین است، با تغییر قهوه غلیظ برای اسپرسو، خامه شیر برای شیر، و شکلات برای نوشیدن شکلات، بر پایه Bavareisa ساخته شده است.

سرانجام، قهوه ماروچینو – که بر اساس Bicerin ساخته شده بود – در قرن بیستم، مدتی پس از جنگ جهانی دوم اختراع شد. اولین قهوه ماروچینو از Bar Carpano در Piedmont آمد که حدود 90 کیلومتر با تورین فاصله دارد. به نظر می‌رسد نام نوشیدنی اشاره‌ای به رنگ قهوه‌ای آن (که در ایتالیایی “مارونچینو” است) باشد – این رنگ از نظر ظاهری به نوعی چرم که از پوست گوسفند و بز به دست می‌آید، معروف به ماروچینو نزدیک است.

تغییرات زیادی در قهوه ماروچینو در سراسر جهان وجود دارد

بسته به جایی که آن را در ایتالیا سفارش می دهید، ممکن است این نوشیدنی را با یکی از نام های قدیمی آن پیدا کنید. تغییرات زیادی در قهوه ماروچینو در سراسر جهان وجود دارد. متداول ترین تغییری که استفاده می شود، روشی است که شکلات را به قهوه اضافه می شود. برخی از کاکائوهای شیرین به جای تلخ استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر سیروپ را در داخل لیوان می ریزند تا کاملاً روی آن لایه ای شکلاتی داشته باشد. سایر تغییرات شامل استفاده از شیر کف دار به جای فوم یا ریسترتو به جای اسپرسو برای طعم بیشتر قهوه است. یکی دیگر از تغییرات قابل توجه مربوط به شهری است که نوتلا در آن متولد شده است، جایی که پودر کاکائو در بالای آن برای یک قاشق نوتلا جایگزین می شود.

تفاوت قهوه ماروچینو و موکا

از آنجایی که قهوه ماروچینو و موکا هر دو نوشیدنی های قهوه شکلاتی هستند، ممکن است تصور کنید که کاملاً شبیه به هم هستند – و همینطور هم هست. با این حال، آنها همچنین دارای برخی تفاوت های کلیدی هستند (به غیر از لایه های موجود در ماروچینو ).

بزرگترین تفاوت این است که موکا یک نوشیدنی بسیار بزرگتر از ماروچینو است که در یک فنجان 250 تا 350 گرم سرو می شود. تفاوت اندازه به این معنی است که ماروچینو سبک تر است، اما اگر برای به قهوه بیشتری نیاز دارید، احتمالاً موکا انتخاب بهتری خواهد بود. طعم ماروچینو کمی متعادل‌تر است، بنابراین می‌توانید طعم اسپرسو را بیشتر حس کنید.

تفاوت مهم دیگر بین این دو نوشیدنی این است که موکا نه با مقداری پودر کاکائو، بلکه با قطره‌ای از سیروپ شکلات و خامه زده می‌شود.

فرق ماروچینو  و ماکیاتو  چیست؟

تفاوت اصلی این نوشیدنی ها این است که ماکیاتو از شکلات استفاده می کند. با این حال، ماروچینو دارای فوم شیر بیشتری نسبت است.

نتیجه گیری

قهوه ماروچینو  یک نوشیدنی قهوه است که از اسپرسو، کف شیر و پودر کاکائو درست می‌شود، که نیمی از لذت از لایه‌بندی قهوه ناشی می‌شود. این اختراع قرن بیستم که اهل ایتالیا است، همانطور که اکثر نوشیدنی‌های قهوه انجام می‌دهند، تکاملی از نوشیدنی‌های قدیمی‌تر با استفاده از مواد مشابه است.اگرچه می‌توانید این نوشیدنی را در ایتالیا یا کافی‌شاپ‌های سراسر جهان سفارش دهید، اما تهیه آن در خانه نیز بسیار ساده است. و راه های زیادی برای آن وجود دارد که می توانید نوشیدنی را تغییر دهید تا بیشتر با ذائقه خود مطابقت داشته باشد، چه استفاده از مقدار زیادی سیروپ شکلات به جای پودر کاکائو یا جایگزین کردن شکلات برای نوتلا. بنابراین، دفعه بعد که به کافه سر زدید، چرا قهوه ماروچینو را سفارش ندهید؟