تمرین لاته آرت
26
مهر

تمرین لاته آرت با 5 نکته برتر/ به سختی لاته آرت درست می کنید؟شما تنها نیستید!

چه یک باریستای حرفه ای باشید و چه از علاقه مندان به قهوه و درست کردن آن در خانه، لاته آرت یک فعالیت سرگرم کننده برای شما است. در اینجا، نحوه تمرین لاته آرت در خانه را بررسی خواهیم کرد.

لاته آرت

اگر از علاقه مندان به قهوه هستید، احتمالاً طرح های لاته آرت را دیده اید.طراحی لاته آرت می تواند یک نوشیدنی اسپرسو را به سطح بالایی برساند.اگر باریستا ها را تماشا می کنید که طرح‌های روزتا را بسیار راحت بو با حرکت دست به راحتی درست می کند، حتما می بینید که ساده به نظر می‌رسد. با این حال، وقتی سعی می‌کنید این طرح را در خانه ایجاد کنید، ممکن است متوجه شوید که به آن میزانی که فکر می کردید ساده نیست.خوشبختانه، راه هایی برای تمرین لاته آرت به عنوان یک باریستا در خانه وجود دارد که به شما امکان می دهد مهارت های خود را کامل کنید. البته که در دوره لاته آرت شما مهارت های لازم را برای حرفه ای شدن می آموزید اما برای تکمیل حرفه خود و تمرین در خانه می توانید از این 5 نکته استفاده کنید.

پنج نکته برای تمرین لاته آرت

قبل از اینکه تصمیم بگیرید این آموزش ها را بررسی کنید و خودتان هنر لاته را تمرین کنید، چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

مطمئنا، می توانید از استفاده از دانه های قهوه تخصصی آسیاب شده استفاده کنید و از آن لذت ببرید – اما تمرین با شیر و رنگ خوراکی نیز بسیار خوب است.اگر باریستا در کافی‌شاپ محلی‌تان، قو یا لاله‌ی عالی را روی لاته طراحی می‌کند، در یک بعدازظهر خلوت به آنجا بروید و بپرسید که آیا می‌توانند به شما نشان دهند که چگونه این کار انجام می‌شود. همچنین می توانید برای یادگیری تکنیک های پیچیده هنر اسپرسو در دوره آموزش لاته آرت شرکت کنید.

بیشتر از همه – به یاد داشته باشید که تمرین باعث می شود عالی شوید. در اولین تلاش خود نسبت میکروفوم به قهوه عالی را نخواهید یافت. و این احتمال وجود دارد که زمان زیادی طول بکشد تا کف شیر شما شبیه جادویی شود که باریستا ها شما با قهوه و شیر فوم دار ایجاد می کنند.

بدون هیچ مقدمه ای، این پنج روش برای تمرین لاته آرت در خانه را بررسی کنید.

1. ابزار مناسب را تهیه کنید

یک دستگاه اسپرسوساز ، یک فنجان قهوه پهن تا یک صفحه پهن داشته باشید، و یک پارچ کف شیر با دهانه کوچکی که شما را قادر می سازد طرح های پیچیده ایجاد کنید.اگر هنوز برای خرید دستگاه آمادگی ندارید می توانید از دستگاه دستی و لیوان های مخصوص استفاده کنید.

2. از شیر فوم دار و رنگ خوراکی استفاده کنید

در تمرین لاته آرت می توانید با صرفه جویی در مصرف دم نوش گرم یا سرد، در پول (و قهوه) صرفه جویی کنید. چند قطره رنگ خوراکی را در یک فنجان قهوه بریزید و سپس مقداری شیر در آن بریزید. سپس، شیر خود را با استفاده از میله بخار فوم دار کنید.

شیر فوم شده را روی قهوه خود بریزید، حرکت مچ دست خود را کامل کنید. و طرح خود را امتحان کنید. شیر در دسترس ندارید؟ همچنین می توانید از آب و مایع ظرفشویی برای تمرین کاردستی خود استفاده کنید.

لاته آرت

3. شیری را پیدا کنید که برای شما بهترین نتیجه را دارد

هنگامی که چند طرح را نزد خود دارید، باید مطمئن شوید که تمام جزئیات را دارید تا شانس اینکه هنر شما به خوبی ظاهر شود، بیشتر شود. یافتن نوع شیری که برای تمرین لاته آرت شما بهترین کارایی را دارد. و درک تفاوت‌های ظریف استیم کردن شیر به شما کمک می‌کند تا بهترین روزتا، لاله یا قو را بسازید.برخی از افراد متوجه می شوند که شیر کامل را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر شیر وگان را ترجیح می دهند. وقت بگذارید و گزینه ای را که دوست دارید پیدا کنید.

4. آهسته قدم بردارید و آرام شروع کنید

نیازی نیست که در اولین تلاش خود به یک باریستای متخصص تبدیل شوید. کامل کردن لاته آرت زمان می برد. با سه طرح اصلی لاته آرت شروع کنید. (لاته آرت قلب ساده ترین است – ابتدا آن را امتحان کنید) قبل از اینکه به تنهایی با کارهای پیچیده تر کار کنید.

5. عیب یابی

به سختی می توانید لاته آرت درست کنید؟ شما تنها نیستید. اگر بارها و بارها سعی کرده اید، وقت آن رسیده است که برخی از نکات عیب یابی را بررسی کنید.

هنگامی که در تلاش برای درست کردن لاته و طراحی آن هستید، با باریستای مورد علاقه خود صحبت کنید، نکات مختلف هنر لاته را به صورت آنلاین و یا در دوره های آموزشی بررسی کنید، انواع مختلف شیر را امتحان کنید، یا دمای بخار شیر را تغییر دهید تا فوم عالی برای طرح های خود ایجاد کنید.

سخن پایانی در مورد نحوه تمرین لاته آرت

چه یک حرفه ای و یا یک باریستای معمولی در خانه باشید که می خواهید لاته های زیبا و عالی برای خانواده خود درست کنید، تمرین لاته آرت در خانه ساده است. ابزار مناسب را تهیه کنید، آهسته شروع کنید، جزئیات را یاد بگیرید و به یاد داشته باشید که تمرین باعث می شود عالی شوید. خیلی زود، هر روز صبح از یک کاپوچینوی عالی لذت خواهید برد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله