لاته آرت با طراحی زیبا
05
اردیبهشت

طراحی لاته آرت، یک هنر حرفه‌ای برای افراد خوش‌سلیقه و خوش‌ذوق

قهوه یک نوشیدنی مفید و انرژی‌بخش است. کار با این نوشیدنی دوست‌داشتنی هنر خاص خود را می‌طلبد پس‌کار با این نوشیدنی درجه‌یک نیاز به یک فرد همه‌فن‌حریف در این حوزه دارد.شخصی که لاته آرت حرفه ای و مبانی آن را بداند و یا دوره لاته آرت را گذرانده باشد. طراحی لاته آرت یکی از مواردی است که نیاز به تلفیق علم و هنر دارد و شاید کمی سخت به نظر برسد اما باکمی سعی و تلاش می‌توانید طرح زیبایی را ایجاد کنید.

لاته اسپرسویی است که با کف شیر ترکیب می‌شود و درنهایت به یک بهشت خوشمزه تبدیل می‌شود. طراحی و تهیه لاته آرت غیر قابل دستیابی نیست. و نباید حتماً باریستای حرفه‌ای باشید. لاته آرت در کافه‌ها نیز قابل سفارش دادن است ولی اگر این اسپرسوی دوست‌داشتنی را در خانه تجربه کنید. هم چیز جدیدی یاد می‌گیرید و هم بسیار به‌صرفه‌تر است پس با ما همراه باشد تا تهیه لاته آرت را در خانه تجربه کنید.

لته آرت باریستا ترکیبی از شیر و قهوه با طعمی استثنایی

کسانی که به کافه می‌روند اغلب سؤالات زیادی در مورد طراحی لاته آرت دارند برای مثال عاشقان کافه با خود می‌گویند این طرح‌ها و الگوهای زیبا و دل‌نشین چطور خلق می‌شوند؟

لته آرت هنر شیر و قهوه است که باریستاهای حرفه‌ای در چند سال اخیر بسیار روی آن‌وقت گذشته‌اند و توانسته‌اند طرف‌داران خاص خود را پیدا کنند. همین جذابیت و طرف‌داران زیاد باعث شده که کسانی که صاحب کافه هستند، باریستا هایی را استخدام کنند که هنر و تسلط کافی به طراحی و تهیه لاته آرت را داشته باشند.

 برای تأیید این موضوع که لته آرت طرف‌داران بسیاری دارد کافی است به شبکه‌های اجتماعی و تصاویری که از هنر لاته آرت توسط باریستاهای ایرانی به اشتراک گذاشته شده رجوع کنیم. تا ببینیم که چقدر کاربران فضای مجازی طرف‌دار دوآتشه این خوشمزه دوست‌داشتنی هستند.

لته آرت باریستا
لته آرت باریستا

طرز تهیه لته آرت ( طراحی لته آرت ) در خانه

برای تهیه و طراحی لاته آرت باید ابتدا یک اسپرسو درست کنیم. سپس با استفاده از ماکروویو شیر را 30 ثانیه گرم‌کنیم. تا به درجه‌ای نزدیک به 60 درجه سانتی‌گراد برسد. بعد از آن لازم است تا شیر داخل پیچر ریخته شود. بعد از آن سر کف‌ساز را به کف پیچر نزدیک می‌کنیم و ضربه می‌زنیم. بعد از آن باید با پیچر روی کانتر ضربه زده تا حباب‌های بزرگ از بین بروند. شیر را از پیچر روی اسپرسو بریزید.

آموزش لته آرت قلب هدیه‌ای برای افراد خوش‌سلیقه و جذاب ( طراحی لته آرت قلب )

طراحی لاته آرت نیاز به سلیقه و ذوق دارد. اگر قصد دارید این هنر منحصربه‌فرد را به رخ دیگران بکشید و دوستانتان را تحت تأثیر قرار دهید .می‌توانید با یک لته آرت زیبا با طرح قلب با ما همراه باشید. چون هم لاته آرت را یاد می‌گیرید و هم پولتان را پس‌انداز می‌کنید.

برای یک لته آرت با طرح قلب ابتدا باید با ارتفاع زیاد شیر را بریزید. و فنجان را کج بگیرید و جریان باریکی از شیر را به مرکز فنجان بریزید .و وقتی‌که فنجان نیمه‌پر شد پیچر را پایین‌تر بگیرید. بعد از آن پیچر روبه‌جلو و عقب بکشید .تا شیر شروع به تولید امواج کنه و طرح قلب را به خودش بگیرد .و در آخر هم باید به‌آرامی پیچر را به سمت خودتان کج کنید و از مرکز قلب به جلو بکشید.

نمونه‌ای از لته آرت قلب
نمونه‌ای از لته آرت قلب