طرز تهیه لاته
19
آبان

طرز تهیه لاته (Latte)حتی بهتر از کافی شاپ

در این مقال به طرز تهیه لاته در خانه می پردازیم! این لاته بهترین کافه خامه ای و شیر فوم دار را دارد: طعم آن حتی از لاته یک کافی شاپ هم بهتر است.

مواد لازم برای طرز تهیه لاته

 1. اسپرسو
 2. شیر بخار داده شده
 3. شیر فوم دار

تجهیزات لازم برای تهیه لاته

دستگاه قهوه ساز با دسته بخار
پارچ شیر
دماسنج

 • یک اسپرسو (تک شات یا دو شات) را در یک لیوان لاته آماده کنید
 • 1/3 ظرف را با شیر پر کنید – شیر کامل توصیه می شود
 • قبل از اینکه شیر خود را بخارپز کنید، میله بخار را تمیز کنید
 • قبل از دم کردن اسپرسو، شیر خود را فوم دار کنید و به ایجاد یک میکروفوم صاف و زیبا دقت کنید
 • پس از کف کردن/کف کردن شیر، به آرامی روی کوزه یا برآمدگی روی میز ضربه بزنید تا حباب های بزرگ هوا از بین برود.
 • شروع به ریختن شیر فوم دار شده روی اسپرسوی خود از یک موقعیت مناسب (نسبتاً بالا) کنید
 • در حالی که شیر را میریزید و زاویه ریختن خود را تند می کنید، به ریختن ادامه دهید
 • در طرز تهیه لاته اطمینان حاصل کنید که مقدار کمی کف شیر بعد از اتمام روی آن قرار داشته باشد
از لاته خود لذت ببرید!

میکروفوم لاته

نکات مهم در طرز تهیه لاته

Paul Meikle-Janney، داور سرسخت مسابقات جهانی هنر لاته، مطمئناً می داند که برای ساخت یک لاته استثنایی چه چیزی لازم است. در اینجا Paul با ما در مورد طرز تهیه لاته و مراحل مورد نیاز برای درست کردن یک لاته واقعا مجلل صحبت می کند.مانند تمام نوشیدنی‌های خاص، مهم است که اسپرسو را درست تهیه کنید، اما در کف کردن شیرتان نیز باید مهارت وجود داشته باشد، چیزی که پل توضیح می‌دهد.
شاید دوره لاته آرت برای شما مناسب باشد.
ابتدا سبد فیلتر خود را با سطح مناسب قهوه پر کنید و اسپرسوی خود را طوری تنظیم کنید که در لیوان لاته شما دم بکشد. در حالی که این اتفاق می افتد و دستگاه کار خود را انجام می دهد، باید شروع به گرم کردن شیر کنید.
با توجه به اینکه شیر حدود 2/3 لاته را تشکیل می دهد، انجام درست این مرحله حیاتی است.
نکته اصلی: اگر شروع به کار کرده اید، از تقسیم اسپرسو و کف کردن شیر به دو کار مجزا نترسید.
همانطور که در هنگام درست کردن یک کاپوچینو و سایر نوشیدنی های خاص انجام می دهید، پیشنهاد می کنیم فقط 1/3 پارچ شیر خود را پر کنید.
شاید مطلب تفاوت لاته و کاپوچینو برای شما مناسب باشد.
قهوه و شیر مانند نان و کره با هم ترکیب می شوند و مفهوم مخلوط کردن این دو سالهاست که وجود داشته است. در سراسر قاره اروپا، آمریکایی ها هستند که به طور گسترده برای محبوبیت و تجاری سازی این نوشیدنی اعتبار دارند.در دهه 1980، لاته به زودی به نوشیدنی ویژه استاندارد مورد علاقه بسیاری تبدیل شد و از آن زمان به عنوان یک گزینه محبوب باقی مانده است.

قهوه مناسب لاته

دانه های روست شده قهوه بهترین نشانه را در مورد طعم قوی یک قهوه خاص به شما می‌دهند. بهترین رست قهوه برای طرز تهیه لاته، رست متوسط و تیره است. این دانه ها یک اسپرسوی عالی را می سازند و یک لاته حتی بهتر را می سازند.
مطلب آموزش قهوه اسپرسو ممکن است برای شما مناسب باشد.
ما قهوه سبک روست شده را برای لاته توصیه نمی کنیم. نت‌های یک دانه قهوه برشته‌شده سبک می‌توانند هنگام دم کردن لاته ضعیف شوند.

دانه های قهوه برشته شده متوسط و تیره به این صورت است:

 

قهوه مناسب لاته
همانطور که از عکس بالا می بینید، تفاوت بسیار زیادی بین این دانه های قهوه وجود دارد. شما به وضوح می توانید تفاوت رنگ را ببینید و هر چه بیشتر برشته شود طعم متفاوتی ایجاد می کند. ما درست کردن لاته را با هر دو روست قهوه آزمایش کردیم و ترجیم دادیم از دانه‌های قهوه بو داده تیره استفاده کنیم، اما این به این دلیل است که می خواستیم قهوه قوی تری را امتحان کنیم.
اگر عاشق قهوه غلیظ هستید، استفاده از رست تیره برای لاته‌تان بهترین انتخاب است.آیا یک لاته ملایم تر را با نت های قهوه ای کم رنگ ترجیح می دهید؟ پس یک روست متوسط برای شما بهتر عمل می کند.اکنون که در مورد بهترین روست قهوه می دانید، زمان آن رسیده است که اطلاعات بیشتری در مورد قهوه مورد استفاده به دست آورید و سپس به سراغ دانه های قهوه ای که توصیه می کنیم بروید.
در دوره باریستا می توانید آموزش انواع قهوه ها را یاد بگیرید.

چه قهوه ای در طرز تهیه لاته استفاده می شود؟

قهوه اسپرسو به‌عنوان پایه‌ای برای هر لاته‌ای که در کافه‌ها ساخته می‌شود، استفاده می‌شود، بنابراین بهتر است از آن در هنگام دم کردن قهوه در خانه نیز استفاده کنید.برای اسپرسو با کیفیت بالا، به دانه های قهوه با کیفیت بالا نیاز دارید. دانه های قهوه تازه روست شده و تازه آسیاب شده کلید به دست آوردن یک قهوه عالی هستند.می توانید با استفاده از دانه های قهوه تازه آسیاب شده، یک دستگاه اسپرسوساز عالی و یک دستگاه کف ساز شیر، لاته های عالی در خانه درست کنید.

قهوه لاته را می توان با موکاپات نیز درست کرد . این مطلب مناسب همین کار است » طرز تهیه قهوه با موکاپات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله